Milyen talajtípusoknál alkalmazható a minimális talajművelés?
A minimális talajművelés a legtöbb talajon alkalmazható, de a legjobb eredményre a szárazabb, jó vízelvezetésű, stabil szerkezetű talajokon lehet számítani. A könnyebb, gyengébb szerkezetet mutató talajokon nehezebb minimális talajművelést alkalmazni. A csökkentett mértékű talajművelés a legjobban legelőterületek újravetésénél, és általános szántóföldi növények (pl. gabonafélék, repce vagy takarónövények) talaj-előkészítésénél használható.
Olyan kultúrák előtt is kiválóan alkalmazható, mint a bab vagy a cukorrépa. A minimális talajművelés a talajállapot javítása és a hozamok növelése érdekében kombinálható a sávos műveléssel, a talajmegóvó gazdálkodással vagy takarónövények alkalmazásával.
A „min-till” művelés a tömörödésre hajlamos talajok (például a nehéz anyagtalajok) művelésére tökéletesen alkalmas. A könnyű, homokos talajokon a vízelfolyás csökkentésében lehet előnyös. Amikor „min-till” technológiával készítjük elő a területet, akkor az a cél, hogy ne menjünk 15 cm-nél mélyebbre, és ne forgassuk a talajt. Mielőtt egy területen talajművelés nélküli, vagy minimális talajműveléses rendszert kezdenénk alkalmazni, illetve vetésforgó alkalmazása esetén szükség lehet a talajtömörödés csökkentésére.
A gyomok visszaszorítása érdekében egy, a betakarítást követő könnyű kultivátoros műveléssel megállapodott magágy hozható létre. Ez előmozdítja a talajban lévő gyommagvak kicsírázását, és a kikelt gyomok vetés előtt permetezéssel kezelhetők.