Önjáró takarmánykeverő kiosztó kocsik

A KUHN önjáró TMR keverő-kiosztó kocsijait az állomány etetési idejének lecsökkentését szem előtt tartva fejlesztették. A KUHN SP típusok biztosítják a különböző takarmányösszetevők minőségi elkeverését a takarmányadagban, valamint – a mérlegberendezés segítségével – a kiosztást is szabályozzák.

Némely típus nem érhető el minden országban. Kérjük, az elérhetőséget mindig ellenőrizze helyi viszonteladójánál.

SPW INTENSE

SPW INTENSE önjáró takarmánykeverő-kiosztó kocsik 2 függőleges keverőcsigával és elülső keresztszalagos takarmánykiosztással. 14–27 m3-es kivitelben állnak rendelkezésre, 75–215 egyedszámú állományokhoz.

SPV ACCESS - POWER - INTENSE

SPV ACCESS - POWER - INTENSE önjáró takarmánykeverő és -kiosztó kocsik 1 függőleges keverőcsigával és oldalsó kiadagolással. 12–17 m3-es kivitelben állnak rendelkezésre, 60–130 egyedszámú állományokhoz.

Önjáró keverők egyedi használatra

Az önjáró keverőkocsi egyedi használatra végre lehetővé teszi a gazdaságában a nagyobb jövedelmezőség, a kényelem és a verhetetlen minőségű adagok elérését!

Mi az az önjáró keverő?

Az önjáró keverőkocsi számos előnnyel jár a legalább 80 tejelő tehenet tartó állattartó gazdaságok számára a hagyományosabb takarmányozási megoldásokhoz képest, mint például a vontatott takarmánykeverők, szalmakifúvók. A gép rendelkezik a minőségi adagoláshoz szükséges összes funkcióval: marófej, függőleges csigák a keveréshez, csúszdás és/vagy szállítószalagos elosztás, mérlegrendszer adatátvitellel, és mindez egyetlen belsőégésű motorral történő adagolás mellett!

Mikor találták fel az önjáró keverőgépet?

Az első önjáró keverők az 1980-as években jelentek meg Franciaországban. Kezdetben mezőgazdasági szövetkezetek vásárolták őket, de az európai gazdaságok méretének növekedésével az önjáró keverők főként egyéni beruházásokká váltak.
 

SPW Intense takarmánykeverő és kiosztó kocsi

Önjáró keverőkocsi kiválasztása az Ön igényeihez igazítva?

A gazdaság mérete fontos az önjáró keverő kapacitásának meghatározásához. A szilázs alapú takarmányadagoknál m3 -enként körülbelül 5-8 tejelő tehénnel kell számolni. A KUHN termékcsalád 12 m3 -ről indul és 27 m3 -ig kapható.
Az adagot képező takarmány típusa szintén meghatározó a rakodógép teljesítménye szempontjából. Minél több rostot tartalmaz az adag, annál nagyobb teljesítményre van szükség.


Az állattartó épületek hatással vannak a gép geometriájára: egy vagy két függőleges csiga az épületek magassági korlátaitól függően. A két függőleges csigával ellátott változat hosszabb, de nem olyan magas, mint az egycsigás változat ugyanabban a fülkében.
Az adagolótáblák határozzák meg az elosztás típusát: csúszdán vagy szalagon, illetve jobbra és/vagy balra történő adagolással.
A gazdálkodó mérlegeléssel kapcsolatos elvárásainak megfelelő kívánságai határozzák meg a mérőberendezést: a programozható mérlegeléstől a számítógépes adatátviteli eszközig.
 

Hogyan működik egy önjáró keverőgép?

Önjáró keverőink marófejjel vannak felszerelve. A siló elülső szélei feszesek és rendezettek maradnak. Ez csökkenti a szilázs oxidációját és megőrzi a takarmány minőségét.

Marófej

Homogén keverés

A keverés a tartályban fokozatosan történik, ahogy a szilázs betöltődik. A hosszú szálak vágása egyforma és egyenletes, ami optimális keveredési minőséget eredményez a szálak és a szilázs között. Kevés lehetőség van az emberi hibára, például a túlkeverésre: a keverés leáll, amikor a betöltés megtörténik (nincs alul- vagy túlkeverés, ami károsítja a kevert adag fizikai tulajdonságait).
A modelltől függően az önjáró keverők kamerákkal vannak felszerelve, amelyek közül az egyiket a tartályba szerelik. A kabinból mindig láthatja, hogyan zajlik a keverési folyamat a kádban.
Azon gazdálkodók esetében, akik nagy arányban használnak rostot, a marófej elvégzi a szálak kezdeti kalibrálását. A szálak egyenletesek. Ez jelentősen csökkenti a tartályban a vágási és keverési időt is.

Miért érdemes önjáró keverőbe beruházni?


Az egyéni műveletekhez önjáró keverővel rendelkező gazdálkodók gyakran azonos okokból hajtják végre a beruházást: több telephellyel rendelkező gazdaságok, munkakényelem, költséghatékonyabb megoldás keresése és az egyes állatcsoportokhoz (szárazonálló tehenek, üszők, tejelő tehenek különböző laktációs ciklusai stb.) igazított pontos adagok.