GA 10231 sorozatú, négyrotoros rendképzők

GA 10231 sziluett

Kétrotoros rendképzők 100%-ban hidraulikus hajtással

A GA 13231 és GA 15231 típusú négyrotoros rendképzőkkel 8,40–12,50, illetve 9,50–14,70 méteres munkaszélesség valósítható meg. 100%-os hidraulikus hajtásukkal napi szinten egy órányi karbantartási idő takarítható meg.

Értékesítő keresés

A GA 13231 és GA 15231 típusú négyrotoros rendképzőkkel 8,40–12,50, illetve 9,50–14,70 méteres munkaszélesség valósítható meg. 100%-os hidraulikus hajtásukkal napi szinten egy órányi karbantartási idő takarítható meg. Számos fejlesztéssel rendelkeznek, amelyek a rendképzési minőségben, az egyszerű használatban és a gépélettartamban mutatkoznak meg.
Ezek a rendképzők – rendkívül nagy munkaszélességüknek köszönhetően – kiváló termelékenységet biztosítanak. Az egyetlen, kenést igénylő hajtóműnek köszönhetően – egy mechanikus hajtású, azonos méretű rendképzővel összehasonlítva – akár napi egy óra karbantartási idő is megtakarítható. Az így megtakarított időben naponta akár tíz hektárral nagyobb területen végezhet a rendképzéssel.
A GA 13231 4-rotoros rendképző munkavégzés közben

Az Ön előnyei

Kevesebb karbantartás

A 100%-os hidraulikus rotorhajtás a KUHN exkluzív funkciója

Exkluzív: 4 rotor, 100%-ban hidraulikus hajtás

Egy órával kevesebb karbantartás, egy órával több rendképzés! A rotorok hidraulikus hajtása hidraulikaszivattyúk által valósul meg, amelyek működtetéséről – a minimális karbantartás érdekében – egyetlen hajtómű gondoskodik. Felejtse el a másodlagos hajtóművek napi szintű zsírzását. Akár egy órát is megtakaríthat naponta egy hasonló méretű, mechanikus rotorhajtású géppel összehasonlítva. Ez nagy különbség lehet, amikor közelgő eső fenyeget, és minél előbb be kell hozni a terményt. A hidraulikus hajtással csökkentheti a karbantartás időszükségletét. További előnyt jelent a finom, csendes működés és az elhasználódás minimális mértéke. A GA 13231 és GA 15231 típusú rendképzők hidraulikus egysége a gépváz csuklós csatlakozószerkezetén helyezkedik el. Ez a megoldás biztosítja, hogy az elsődleges hajtómű mindig tökéletesen a traktor vonalában legyen, még szűk fordulókban is. Ezen kívül a termény típusához és mennyiségéhez történő tökéletes alkalmazkodás érdekében a TLT fordulatszáma a traktorfülkéből állítható. Két fordulatszám közül lehet választani: 1000 vagy az üzemanyag-takarékos 750 ford./perc

MASTERDRIVE GIII hajtásház: megbízható és tartós

Egy új hidraulikus hajtással és egy még erősebb MASTERDRIVE GIII hajtóműházzal az Ön gépe képes kezelni a nagy terménymennyiséget és a nehéz körülményeket is. Az erőátvitel homlokfogaskerekek közvetítésével történik. A megbízható és robusztus szerelvényben a tűréshatárok ezért szigorúan szabályozottak.
A MASTERDRIVE GIII hajtóműháznak nem jelentenek gondot az intenzív körülmények.

Első a terményminőség

A BOOST-funkcióval az elülső rotorok fordulatszáma 20%-kal nagyobb a hátsó rotorokhoz képest.

„BOOST” funkció a kiváló formájú rendek érdekében

A szabályos rendek különösen jól kezelhetők a műveleti sorrendben következő betakarítógépekkel. A járvaszecskázók, önrakodó szállítókocsik és bálázók rendfelszedői nagyon könnyedén fel tudják venni. Az egyenletes gépműködtetés nagyobb kényelmet is jelent! Az elülső rotorok fordulatszáma 20%-kal megnövelhető a hátsó rotorokhoz képest. Mindez a traktorfülke elhagyása nélkül hajtható végre. A „BOOST” funkciónak köszönhetően a termény intenzívebben kerül továbbításra a gép középvonala felé. Ennek köszönhetően a hátsó rotorok egységes és szellős rendet tudnak belőle formálni. Ez ideális megoldás a tökéletes terményszáradás szempontjából.

Rendkialakítás: a kettős ívelésű fogtartó karoknak köszönhetően kiváló

A rendek egyöntetűsége és terményvolumene a gyors száradás és a bálázógépek általi problémamentes rendfelszedés előfeltétele. A GA rendképzők fogtartó karjai hipertangenciális helyzetben vannak felszerelve. Ez azt jelenti, hogy a 90 fokos szöget a forgás későbbi fázisában érik el. A fogak meredek bütykös vezérlésével a fogak szabadítása gyors, és kis forgatóerőt igényel. Az így kialakított rendek szabályosabbak, terjedelmesebbek és egyenesebbek. A rendképzés minősége még nagy menetsebesség mellett is kiváló, mivel a terményt a gép nem juttatja a renden határán túlra.
A szögben álló karok előnye:
< ul>
  • Csökkentik az elhaladó fogak közti távolságot. A terményveszteség minimális, még nagy munkasebességnél is.

    • ##NewLine# #
    • A tömegközéppont a fogtartó kar közepén van. Ez megnöveli a hasznos élettartamát, mivel a forgása közben nincs kitéve semmilyen nyomóerőnek. A vezetőgörgők is kevésbé vannak kitéve igénybevételnek.
    A rotorok tökéletesen alkalmazkodnak a terep változásaihoz, ami hozzájárul a kaszálótarló megóvásához.

    A kaszálótarló megóvása

    A talaj és a növényzet védelme érdekében a rotorok változó terepviszonyokhoz történő optimális alkalmazkodása ugyanolyan fontos, mint a talajtömörödést megakadályozó alacsony talajnyomás.
    A KUHN négyrotoros rendképzők kialakításukból adódóan kiválóan megfelelnek ezeknek a követelményeknek.
    Egy csuklóponti csatlakozásra függesztve és a fő váztól függetlenül, a rotorok – a rotor 3D ingacsatlakozásának köszönhetően – minden irányban képesek csuklani. Precízen és hatékonyan követik a terep változásait. A eredmény: hibátlan működés, tiszta termény és egészséges kaszálótarló.
    A széles kerekek hozzájárulnak a talajtömörödés csökkentéséhez, és biztosítják a rotorok stabilitását, még lejtős területeken is. A lejtőkön mutatott stabilitás az opcióként rendelkezésre álló radiál gumiabroncsok egyik nagy előnye.
    Minden rotor négy önbeálló kerékkel van felszerelve. Ez biztosítja, hogy a kaszálótarló ne sérüljön, még éles fordulókban sem. A fogakhoz közeli helyzetüknek köszönhetően a rotorok késedelem nélkül alkalmazkodnak, és hatékonyan követik a terep alakulását.
    Az elülső rotorok felfüggesztése most már hidraulikus munkahengerekkel történik, ami azt jelenti, hogy a felfüggesztés szabályozása pontosabb. Ezen kívül a talajnyomás automatikusan korrigálásra kerül a munkaszélesség függvényében. Ebből adódóan a kezelő könnyen alkalmassá tudja tenni gépét a munkakörülményekhez. Opcionális felszerelésként lehetőség van a hátsó rotorok hidraulikus felfüggesztésére is. Ennek működése a gép vázszerkezetére történő terhelésátcsoportosítást is jelent, ily módon fokozza a stabilitást lejtős terepen. A rotorfej előtt elhelyezett hidraulikus munkahenger kontrollálja a rotor leengedését. Egy repülőgéphez hasonlóan: elsőként a hátsó rész éri a talajt, majd az eleje. Ennek a STABILIFT működésnek köszönhetően a fogak
    A rotorok tökéletesen alkalmazkodnak a terep változásaihoz, ami hozzájárul a kaszálótarló megóvásához.

    Egyszerű kezelés

    CCI 1200 terminál GA 10231 típussal

    A szakaszvezérlésnek köszönhetően még nyugalmasabb a működtetés

    Vegye hasznát a szakaszvezérlési funkciónak a rotorkiemelési és -lesüllyesztés automatizálásában a fordulóknál. A tábla leginkább problémás részein vagy a táblavégi fordulóknál a kezelőnek kizárólag a vezetésre kell koncentrálnia, ami valódi kényelmet és termelékenységnövekedést eredményez!

    Egy új még inkább felhasználóbarát terminál

    Az elektronikus kiépítésbe egy új ISOBUS modul is beletartozik. Ez a modul nagyobb teljesítményű, nagyobb kapacitással rendelkezik, és több lehetőséget kínál. A gép vezérlésére szolgáló ISOBUS terminált átterveztük, és ezzel még inkább felhasználóbaráttá vált. A kezelő számára gyorsan és intuitív módon használható fel a gép kézben tartására. A CCI A3 ISOBUS joystick használata esetén a különböző funkciókhoz kapcsolódó szimbólumok generálására is képes.
    A rendképző a CCI 1200 ISOBUS terminál és a CCI A3 joystick segítségével egyszerűen kezelhető.

    Az ISOBUS rendszernek köszönhetően minden beállítás elvégezhető a fülkéből

    Minden rotorbeállítás módosítható a vezérlőterminálról anélkül, hogy meg kellene szakítani a munkát:
    • Rotorkiemelés,
    • Munka- és rendszélesség,
    • Egyedi munkaszélesség-állítás,
    • Rotorfogmagasság,
    • Gépösszecsukás stb.
    A még egyszerűbb kezelés érdekében a terminálhoz egy joystick is csatlakoztatható. Két ISOBUS megoldás áll rendelkezésre (CCI 800 vagy CCI 1200 ISOBUS terminál). Mindkettő integrált, színes érintőképernyővel rendelkezik. Egyéb gyártmányú, a traktoron már meglévő ISOBUS terminál is használható. Az eszközkompatibilitásra vonatkozó további információkért forduljon bizalommal KUHN partneréhez.
    Egy, az ISOBUS szoftverbe integrált, előreprogramozott műveleti sorrend megkönnyíti és optimalizálja a fordulási manővereket a forgókon. Ez egyszerűen az Ön egyedi igényeihez alakítható. A szögérzékelőknek köszönhetően a rotorok mindig egy előre meghatározott magasságra emelkednek fel, függetlenül az aktuális munkaszélességtől. Amint minden előzetes beállítás megtörtént, Önnek mindössze az a teendője, hogy megnyomjon egy gombot a megfelelő időben. Dőljön hátra, és hagyja, hogy az elektronika elvégezze a munkát!
    A CCI 1200 ISOBUS terminál segítségével minden beállítás elvégezhető a kezelőfülkéből.

    Méretezze a rendet a terménymennyiséghez és a rendfelszedő szélességéhez

    A 8,40–12,50 illetve 9,50–14,70 méteres munkaszélesség-tartomány lehetőséget ad szélsőséges hozamok kezelésére is, ami az egyik előny a GA 13231 és GA 15231 típusú rendképzők sok kedvező jellemzője közül.
    Ez a nagy munkaszélesség megkívánja, hogy a gépek tökéletesen tudjanak alkalmazkodni a betakarítási lánc további elemeit alkotó rendfelszedős önjáró szecskázók vagy bálázók követelményeihez. Ez rugalmas lehetőséget biztosít a munka- és rendszélesség fokozatmentes, hidraulikus állítására a fülkéből:
    Munkaszélesség szempontjából az elülső rotorok pozíciója hidraulikus munkahengerek és szögérzékelők segítségével állítható.
    A rendszélesség a hátsó rotorok helyzetének megváltoztatásával bármikor módosítható. A rendszélesség 1,40 és 2,40 m között változtatható (a GA 15231 esetében 2,50 méterig).
    A nagy munkaszélesség ellenére a négyrotoros rendképzők elég rugalmasan kezelhetők ahhoz, hogy háromszög alakú táblákban is jól tudjanak teljesíteni. Az a képességük, hogy mindegyik rotort a többitől függetlenül fel lehet emelni, megkönnyíti az összeszűkülő táblavégek kezelését vagy az akadályok kikerülését. Ezen kívül a rotorok alatti nagy szabad magasság problémamentessé teszi a kész rendek feletti áthaladást.
    A munkamagasság beállításához a rotorok állíthatók párban egyszerre (elöl vagy hátul), illetve egyedileg is. A rotorok magassága megjelenítésre kerül a terminálon, és a rotorvázon is leolvasható.
    A GA 13231 és GA 15231 rendképzőkön a rendszélesség egyszerűen állítható.

    A GA 13231 4-rotoros rendképző munkavégzés közben

    Média