GA 10031 típusú, négyrotoros rendképző

GA 13031 gépsziluett

Verhetetlen egyszerűség!

A GA 13031 négyrotoros rendképző központi rendképzéssel működik. 8,40 és 12,50 méter közötti munkaszélességet tud nyújtani, és 100%-ban hidraulikus hajtásrendszerrel rendelkezik, amellyel napi egy óra karbantartási idő takarítható meg.

Értékesítő keresés

A GA 13031 típus legfontosabb jellemzői az egyszerűség és a munkateljesítmény. A 8,40 és 12,50 m között állítható munkaszélességével ez a gép a tökéletes partner minden, nagy tömegteljesítménnyel járó munkához. A 100%-ban hidraulikus hajtás és a MASTERDRIVE GIII hajtóművel rendelkező rotorok rendszeresen nagy tömegű és sűrű növényállomány esetén is hosszú élettartamot garantálnak. A rotorok 3D csuklása, a talajkerekek fogakhoz lehető legközelebbi elhelyezkedése, a hipertangenciális karelhelyezés, a „repülőgép”-szerű talajfogás, mind elősegítik a kiváló talajfelszín-követést, az idegen anyagok takarmányba kerülésének megelőzését és homogén, méretezett rend kialakítását.
GA 10031 munkavégzés közben

Az Ön előnyei

Karbantartást érintő megtakarítások

Az egyetlen TLT-kardánnal működő, 100%-ban hidraulikus rotorhajtással karbantartási idő takarítható meg

Teljesen hidraulikus hajtás

A hidraulikus rotorhajtás – a kevesebb karbantartás érdekében –mindössze egyetlen TLT-kardánnal működik. Felejtse el a másodlagos TLT-kardánok napi szintű zsírzását. Akár napi egy óra karbantartási időt is megtakaríthat egy hasonló méretű, mechanikus hajtású rotoros rendképzővel összehasonlítva. Ez egy nagyon nagy érték, amely főként akkor mutatkozik meg, amikor lóg az eső lába, és a terményt gyorsan le kell hozni a tábláról.

MASTERDRIVE GIII hajtómű: megbízható és tartós

Ezek a rendképzők MASTERDRIVE rotorokkal rendelkeznek, amelyek – még intenzív használat mellett is megmutatkozó – megbízható konstrukciójukról és kivételes tartósságukról váltak híressé.
A szerkezetet egy kúpfogaskerékkel és egy homlokfogaskerékkel megvalósított, nagyteljesítményű MASTERDRIVE GIII kettős lassító hajtóműrendszer alkotja. A kúpfogaskerekes lassító áttétel pontos, kis tűréshatárú illesztései rendkívül megbízhatóvá és robusztussá teszik a rendszert, ami nehéz körülmények között is megtapasztalható.
A hajtómű belső kopása rendkívül csekély, és a szerkezet nem igényel karbantartást. A kétlépcsős lassítóhajtóműnek köszönhetően nagyobb, több foggal rendelkező homlokfogaskerekek használhatók, ami javítja az erőátvitelt. Ezek a négyrotoros rendképzők nagy terménymennyiséget képesek kezelni, még nehéz körülmények között is.
MASTERDRIVE GIII hajtómű

Kiváló minőségű takarmány

A kettős ívelésű karoknak köszönhetően szép kialakítású rend

A kettős ívelésű fogtartó karoknak köszönhetően optimális rendkialakítás

A rendek egységes minősége és megfelelő térfogata szükséges a gyors vízleadáshoz és a jó bálázhatósághoz.
A GA rendképzők fogtartó karjai úgynevezett hipertangenciális pozícióban helyezkednek el. Ez azt jelenti, hogy a 90 fokos szöget a forgás későbbi fázisában érik el. A fogak szögállását vezérlő bütykös pálya meredekségével a fogak szabadítása gyors, és csak az utolsó pillanatban történik, továbbá kis forgatóerőt igényel a szabályos, laza és egyenes rendek kialakításához. A rendképzés minősége még nagy menetsebesség mellett is kiváló, mivel a terményt a gép nem szórja a renden túl.
A kettős ívelésű karok előnyei:
  • Csökkentik az elhaladó fogak közti távolságot. A terményveszteség kisebb mértékű, még nagy munkasebességnél is.
  • A legnagyobb tömeg a fogtartó kar középponti részén összpontosul. Ez hozzájárul a hosszabb élettartamhoz, mivel így a kar nincs kitéve nyomóerőnek a forgás közben, és a vezetőgörgők kevésbé terhelődnek.

A kaszálótarló védelme

A rotor tökéletes alkalmazkodása a szántóföld viszonyaihoz legalább annyira fontos, mint a talajnyomás csökkentése a talaj és a kaszálótarló megóvása érdekében.
A KUHN négyrotoros rendképzők kialakításukból adódóan kiválóan megfelelnek ezeknek a követelményeknek:
  • A rotorok egy csuklópontnál vannak felfüggesztve, és a fő vázszerkezettől függetlenül mozognak, így minden irányban képesek csuklani. A 3D inga típusú rotorok precízen követik a terep egyenetlenségeit. Az eredmény: kifogástalan teljesítmény a terménytisztaság és az ép kaszálótarló garanciájával.
  • A széles kerekek hozzájárulnak a talajtömörödés csökkentéséhez, és biztosítják a rotorok stabilitását, még lejtős területeken is.
  • Minden egyes rotor alatt négy csuklós kerék halad, így a kaszálótarló még éles fordulók alkalmával is biztonságban van. A kerekek fogakhoz közeli elhelyezkedésének köszönhetően rotorok késedelem nélkül alkalmazkodnak, és aktívan követik a felszín változásait.
  • Az elülső rotorkarokat rugók tehermentesítik, így a rotorok támasztókerekei kisebb talajnyomást fejtenek ki a talajra. A hátsó rotorokon opcióként rendelkezésre álló hidraulikus felfüggesztés a rotorok súlyát a gép vázszerkezetére terheli, így lejtős területen a stabilitást is fokozza.
  • A rotorfej előtt elhelyezett hidraulikus munkahenger kontrollálja a rotor leengedését. A repülőgépek futóművéhez hasonlóan a hátsó rotorok az elsőknél előbb érnek talajt, ezért ennek a „repülőgépszerű” működésnek köszönhetően a fogak nem érintkeznek a talajjal.
3D ingaszerű rotorfelfüggesztés

Egyszerű kezelés

A GA 13131 típus munkaszélességének változtatása a terménymennyiséghez igazodva

A rendképzés változtatása a terménytömeg és a szélesség függvényében

A 8,40–12,50 méteres munkaszélesség kiemelkedő munkateljesítményt tesz lehetővé a GA 13131 rotoros rendképzők esetében. Ez a nagy szélesség szükségessé teszi, hogy a gép kifogástalanul alkalmazkodni tudjon a bálázók vagy terményfelszedő kocsik követelményeihez.
  • A munkaszélesség változtatásához a mellső rotorpozíció hidraulikusan állítható.
  • A rendszélesség a hátsó rotorok helyzetének megváltoztatásával bármikor módosítható. A rend szélessége 1,40 és 2,40 m között állítható.
  • Nagy munkaszélességük ellenére a négyrotoros rendképzők elég rugalmasan használhatók a háromszög alakú táblák kezeléséhez is. Minden egyes rotor külön is felemelhető, a táblák szűk sarkai is elérhetők, és az akadályok is elkerülhetők. Ezen kívül a felemelt rotorok alatti nagy szabad magasság megkönnyíti a kész rendek feletti áthaladást.

Egyszerű gépfelügyelet

Kezelje egyszerűen a gépet a hidraulikaszelepek segítségével. Az összecsukás/szétnyitás művelete, a munkaszélesség vagy a rendszélesség állítása nagyon egyszerűen kivitelezhető 3 hidraulikus szelep segítségével: 2 db kettős működésűre és 1 db egyszeres működésű szelepre van szükség, szabad visszafolyással. Használja ki a gép állításának egyszerűségét. Egy, minden egyes rotoron megtalálható forgattyús kar segítségével rotoronként függetlenül lehet állítani a munkamagasságot. Az opcionális KGA 03C elektronikus vezérlőegységgel lehetőség van az elülső rotorok egyedi, jobb/bal oldali felemelésére. A munka-/szállítási helyzetet is lehet vele váltani, valamint a hátsó rotorok kiemelése vagy úszó helyzete is megvalósítható vele.
A GA 13031 egyszerűen használható: egyedi munkamagasság-állítás, forgattyús karral

Nagyobb stabilitás lejtőkön vagy közúton

Az integrált rugózással rendelkező kapcsolószerkezet megkönnyíti a vonuást, és fokozza a traktor-rendsodró kapcsolat stabilitását fordulás közben. Az elhanyagolt utak sem jelentenek többé problémát. Értékelni fogja a gép kiváló működését a kanyarokban és a rángatás nélkül megvalósuló egyoldali rotorkiemelést.
Lenyűgöző dimenzióik ellenére ezek a négyrotoros rendképzők vonuláskor viszonylag kis méretűek, és könnyen mozgathatók:
  • Szállítási helyzetben a gép magassága nem haladja meg a 4,00 métert, méghozzá a fogtartó karok eltávolítása nélkül.
  • Alacsonyan elhelyezkedő tömegközéppontjuk jó stabilitást biztosít közúti vonuláskor.
  • Légfékkel felszerelve a GA 13131 és GA 15131 rendképzők 50 km/h sebességgel vontathatók (az adott országra vonatkozó homologizációtól függően).
A rugózással rendelkező kapcsolószerkezet

GA rotoros rendképző munkavégzés közben, egy kaszálón

Média